Složení a dávkování

Složení

Extrakt z kořene suma para todo (pfaffia paniculata), extrakt z maralího kořene (parcha saflorová, leuzea carthamoides), extrakt sibiřského ženšenu (eleutherococcus senticocus), extrakt z rozchodnice růžové (rhodiola rosea, 4 % rosavinu, 1 % salidrosidů), extrakt z černého pepře (piper nigrum). Želatinová tobolka. 

Suma (Pfaffia) Maral (Leuzea) Sibiřský ženšen Rhodiola rosea Piperin
300 mg 200 mg 100 mg 50 mg 3 mg

Dávkování

Mnozí sportovci používají tyto rostlinné steroidní adaptogeny jako náhradu dopingu (která nemá negativní vedlejší účinky) nebo je užívají v pauzách mezi steroidovými cykly, aby nepřišli o nabyté svalové přírůstky. Předávkování u těchto bylin téměř nehrozí a lze si individuálně vykoušet, kam až lze zajít. 

Zapamatujte si - jednotlivé byliny Suma, Maral, Sibiřský ženšen a Rhodila nepůsobí tak silně jako jejich kombinace, tak, jak jsme ji sestavili my. Nejlépe navíc byliny působí, pokud se v organismu díky fyzické zátěži rozproudí krev. 

Doporučované 2 tobolky denně mají především stimulační efekt, dvojnásobné množství již má pak výrazný vliv na regeneraci a další zvýšení dávkování na troj nebo čtyřnásobek již působí na růst svalové hmoty.

Délka užívání při dávkování 3-4 tobolek (několikrát týdně před tréninkem) není víceméně omezena. Při vysokém dávkování 6 až 8 tobolek denně doporučujeme příjem maximálně 4 týdny v kuse a potom na podobně dlouhou dobu vysadit. (Toto cyklování pomáhá zachovávat účinky při opakováném užívání.) Doporučujeme rovněž v době příjmu zvýšit celkový denní příjem tekutin.

Na obale musíme povinně uvádět „nepřekračujte doporučené dávkování“, ale to je pouze proto, že doplňky stravy se oficiálně nemají používat tak, aby dodávaly uživatelům přílišné zvýhodnění, které by mohlo být potenciálně považováno za doping. Vzhledem k tomu, že ale žádná složka Retibolinu není na dopingovém seznamu a oficiálně se omezuje pouze dávkování rhodioly na 200 mg denně, nemusíte se bát experimentování. Ve sportovní praxi se rhodiola dávkuje 600-800 mg denně. Suma, Maral ani Sibiřský ženšen nemají naštěstí dávky legislativně omezené.
 
Tobolky je možné zapíjet vodou, džusem, proteinovými nápoji, iontovými nápoji či gainery. Při příjmu nalačno mohou kvůli hořké chuti obsahu tobolek u citlivějších jedinců vznikat trávicí potíže. V tomto případě se doporučuje konzumovat tobolky po jídle nebo přinejmenším s nápoji, ve kterých jsou obsažené základní živiny a mají sladkou chuť.